Chůze po oblázkové pláži

Oblázková pláž se jeví jako ideální tréninkové prostředí pro vaše klenby. Klenba se automaticky zapojuje, ať chcete nebo ne. Stačí tedy jenom chodit a chodit. Všimněte si, jak se vaše zhýčkaná nožka na počátku dovolené kamínkům brání a jak vám na konci dovolené už nedělá žádný problém po kamíncích chodit. Noha začíná správně fungovat.

Chytání, zvedání a přenášení oblázků
Toto cvičení je zejména na aktivaci příčné klenby. Můžete jej provádět i doma, a to buď s kamínky, které si přivezete z dovolené, nebo třeba s kaštany ze zahrady. Vyberte si 10 kamínků různé velikosti a pomocí nohy je přendavejte z hromádky na hromádku.
Tato pomůcka se využívá nejen při manikúře, ale také ve zdravotnictví, a to pokud se někomu dělají halluxy či výrůstky na malíkové nebo palcové straně. My můžeme cvik praktikovat jako dobrý nácvik pozice stromu, kde potřebujeme roztáhnout prsty co nejvíce od sebe.

oblazky

1 Comment

  1. ruzicka napsal:

    Písek
    Písek je pro naše chodidla a klenby přímo lék. V písku se dá dělat celá „nožní abeceda“. Cviky můžete vyzkoušet třeba v létě u moře.

    Paty – špičky
    Střídavě přenášíme váhu na paty a na špičky, přičemž odlehčenou část vždy vytočíme do strany a následně ji zatížíme. Procvičíme nejen nožní klenby, ale i kotníky. Tímto cvikem se posouváme do boku asi 2 metry a stejnou metodou se vracíme zpět.

Leave a Comment