Kameny a jejich účinky

Léčení pomocí kamenů nazýváme litoterapií. Tato léčba může pomoci lidem, kteří mají dlouhodobější problémy se svým organismem. Můžeme říci, že díky energetickému vyzařování, kdy se pravidelně a dlouhodobě působí na jedno konkrétní místo, dochází k jeho prohřátí a změně kmitu atomů. Samozřejmě v případě kamenů nejde o nějakou náhražku klasické medicíny, ale pouze o podpůrný léčebný účinek.
Kameny na nás působí na molekulární úrovni. V této úrovni můžeme pomoci tělu aktivovat léčebné procesy. Někdy se názory na druhy léčby a účinky u léčitelů rozcházejí, ale vesměs jsou základy stejné.

Podívejme se na několik drahých kamenů :

Achát
Dle tradic tento kámen pomáhá lidem překonávat časté rozčilení, zahořklost a zlost. Dalo by se říci, že odstraňuje vnitřní napětí. Pomáhá navodit pocit bezpečí a jistoty, posiluje naši lásku, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje energetické pole člověka, ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti.

Býčí oko – červená odrůda Tygřího oka
Pomáhá prý získat sebedůvěru, zlepšovat paměť, koncentraci, Posiluje pohybové ústrojí, zmírňuje bolesti a záněty nervů. Dokáže překonat letargii a nabízí motivaci. Urychluje metabolismus.

Fluorit
Říká se mu „kámen géniů“. Má silnou ochrannou moc, hlavně na duševní úrovni. Posiluje naše myšlenky, zmírňuje emocionální zaujetí a potlačuje výbuchy zlosti. Tento kámen umí naše intuitivní vědomosti učinit jasnými a srozumitelnými. Též zahání negativní energii a zmírňuje poruchy našeho organismu, čistí a odstraňuje v těle energetické nečistoty, bojuje s viry, léčí všechny druhy infekce včetně rýmy a nachlazení, regeneruje kůži a sliznice, odstraňuje vrásky, blahodárně působí na zuby.

Hematit
Jeho výskyt je hojný a to v mnoha různých podobách: ocelově šedé silně lesklé krystaly se nazývají spekularit, tence šupinkatý hematit se nazývá slídový, růžicově srostlé krystaly jsou železné růže.
Ochraňuje člověka před negativními duchovními vlivy, dodává životadárnou energii, zastavuje krvácení, udržuje zdravý stav krve a léčí všechny nemoci spojené s krví, vyhání z těla horečku, léčí oběhové problémy, podporuje činnost ledvin, ukládání železa, tvorbu krvinek. Léčí křeče v nohou, pomáhá rovnat záda a působí příznivě i při zlomeninách. Zahání úzkost a nespavost.

Zajímavým kamenem je Křišťál:

Křišťál je nejúčinnější léčivý, universální krystal, jenž silně zesiluje energii, dokáže jí na dlouhou dobu uchovat, uvolňuje a reguluje ji a uvádí ji do absolutní harmonie. De facto energii transformuje a skládá její reálný obraz.
V duchovní oblasti dokáže odporovat negativní energii, podporuje jasnozřivost, protože je schopen vytvářet dle zadaných informací schémata časů budoucích…..

Tolik na ukázku. Pokud budete chtít více informací o léčení kameny, určitě je naleznete. A nezapomínejte, že i šperky a ozdoby z kamenů mají své kouzlo.

Leave a Comment